Airwheel & Blumil, nowe możliwości dla osób niepełnosprawnych

imwprobot-1d16b589b1172d867ede04d752707704

Blumil w współpracy z firmą Airwheel stworzył nowy elektryczny wózek inwalidzki

 

Bazą Blumila jest pojazd żyroskopowy. Są to pojazdy, które dzięki wbudowanym żyroskopom i komputerom poruszają się stabilnie na dwóch kolach. Nie jest do tego potrzebna żadna ingerencja użytkownika, ani jakieś specjalne umiejętności. Co więcej, pojazd bez użytkownika sam utrzymuje się w równowadze. Czujniki informują komputer, w jakim jest położeniu a silniki cały czas korygują pozycje, żeby utrzymać stabilność. Dzieje się tak 100 razy na sekundę! Ruch do przodu i do tyłu odbywa się poprzez lekkie wychylenie ciała do przodu lub do tylu. Im bardziej się pochylimy tym szybciej jedziemy. Elektryczny wózek inwalidzki W lewo lub prawo skręca się za pomocą drążka kierowniczego.

Doskonałym przykładem pojazdu żyroskopowego jest Airwheel. Model S3 jest to produkt, który wyprzedza konkurencyjne urządzenia nie tylko o wiele bardziej atrakcyjną ceną co swoją funkcjonalnością. Produkty firmy Airwheel mają wyróżniać się dwoma podstawowymi cechami: mobilnością i nowoczesnością. Model S3 to połączenie tych dwóch cech.

S3 to model najlżejszy z wszystkich urządzeń rodziny Segweya. Kolejnym atutem z cech mobilnych wpływającym na atrakcyjność S3 jest wodoszczelność w klasie odporności , która nie ograniczy nas w przypadku nieprzewidzianej pogody. Parametry techniczne i użytkowe to ogromny plus tego pojazdu. Airwheel wyposażony jest w światła. Przednie białe oświetlające drogę, tylne czerwone włączające się podczas hamowania. Każde z tych świateł włączyć można za pomocą pilota dołączanego do urządzenia.

 

 

źródło: http://wozki-elektryczne.pl/